Ślub i wesele Agaty i Pawła w krótkiej fotorelacji

Ahhhh co to był za ślub. Każdy reportaż przeżywam na swój sposób, ze wszystkimi się zżywam, śledzę dalsze losy, często towarzyszę podczas późniejszych sesji dziecięcych. Uwierzcie mi, że dla takich chwil warto robić to co się naprawdę kocha, dla tych momentów, które dla Was łapię abyście potem mogli usiąść i z przyśpieszonym oddechem oglądać każde zdjęcie, ulotny moment, wzruszającą chwilę.. Postanowiłem opowiedzieć Wam w bardzo dużym skrócie dzień Agaty i Pawła..

Kiedy kładłem się spać dzień wcześniej, wiedziałem, że to będzie MEGA pozytywny ślub. Agatę znałem już dużo wcześniej, razem studiowaliśmy. Mamy też kilka sesji za sobą :) Pawła poznałem przy sesji noworodkowej ich synka - Kubusia... uroczy szkrabek :) No ale... położyłem się i .. wstałem :) Szybki przegląd sprzętu, stan naładowania akumulatorów, woda, proszki na ból głowy, uprasowana koszula i druga na przebranie - nie raz się przydawała a czasem, człowiek po uroczystości zaślubin w kościele ma chęć po prostu zmienić swój image (imidż ) :)

Wyelegantowany fotograf ślubny pożegnał się z córeczkami i żoną.

- kiedy będziesz tatusiu?

- będę jak już będziecie spali..

- spróbuję nie usnąć i będę na Ciebie czekała, a gdyby mi się nie udało zostawię Ci pościelone moje łóżko bo ja pewnie będę spała z mamą :)

- :*

I jak tu nie mieć lepszego wyjścia z domu :)

Na przygotowania udałem się w moje stare rejony, na warszawski Gocław, tutaj poznałem kiedyś moją żonę :) Kiedy dotarłem na miejsce zaczęło się malowanie a nastroje były bardzo radosne, nie było czuć napięcia choć pewna nutka niepewności, swego rodzaju oczekiwania przed nieznanym niewątpliwie dała się wyczuwać ale w pozytywnej postaci ;)

suknia-slubna-przygotowania-piotr-ambroziak.jpg

fotograf-slubny-telefon-panna-mloda-piotr-ambroziak.jpg

fotograf-slubny-warszawa-przygotowania-1.jpg

fotograf-slubny-warszawa-przygotowania-3.jpg

fotograf-slubny-wawer-falenica-obraczki.jpg

przygotowania-fotograf-slubny-warszawa-wizaz.jpg

przygotowania-fotograf-slub-warszawa.jpg

przygotowania-slub-fotograf-otwock-pizza.jpg

fotograf-slubny-warszawa-przygotowania-2.jpg

 

Kiedy sytuacja z wizażem wydawała się być opanowana, Paweł zadzwonił po pizzę :) Było jeszcze trochę czasu do błogosławieństwa ale już pojawiło się pewne napięcie, dreszczyk emocji i trzeba było zajeść :D Spytacie skąd to wiem? Sam przeżywam ten dzień razem z Wami! To jest po prostu naturalne, trema, aby wszystko wyszło jak należy, żeby młodzi nie zapominali się uśmiechnąć :)) Na niedługi czas przed ślubem zawsze omawiam z "młodymi" jak pracuję, jak się zachować kiedy będę się zbliżał z aparatem, kiedy można się mnie spodziewać i jak najlepiej się ustawiać i na co zwrócić uwagę by było dobrze choć i tak zawsze powtarzam, co by nie było wyjdzie jak zawsze - super, to Wasz dzień, który po prostu się toczy tworząc Waszą miłosną historię. Zdaję sobie jednak sprawę, że każda wiedza, pomoc, opis może tylko pomóc dlatego możecie na mnie liczyć nie tylko jako na fotografa ale kogoś więcej, pamiętajcie o tym! :) To sprawia, że powstaje między nami pewna więź, łatwiej i przyjemniej jest nam "pracować" razem.

A pro po pomagania, Agata i Paweł skorzystali z pomocy wspaniałej ekipy z byMandA - Oli i Małgosi. Naprawdę nie zdajecie sobie sprawy, ile rzeczy jest do ogarnięcia przed, w trakcie i po ślubie... Wszystko było idealnie przygotowane, wystrój samochodu, sali, każdy szczegół, każdy detal, każda minuta była idealnie wygospodarowana :) Zdjęcia nie oddają ogromu pracy dziewczyn ale w zasadzie na każdym zdjęciu widać ich wkład :)

Ok, my tu gadu gadu a rodzice czekają aby pobłogosławić, jak widać na zegarze na zdjęciu już prawie 17sta. Kiedy stoję sobie z boczku, robiąc zdjęcia widzę jak duże emocje towarzyszą tej chwili.. to taki ostatni moment kiedy córka czy syn są jeszcze córeczką i synkiem. Zawsze zastanawiam się kiedy przyjdzie na mnie kolej, stanąć po tej drugiej stronie, tej która błogosławi.. mam jeszcze trochę czasu :) W przypadku Agaty i Pawła nie było inaczej, emocje wyszły na wierzch, a prezent w postaci zdjęcia z (można by powiedzieć) sesji narzeczeńskiej wykonanej z synkiem Kubusiem nad Świdrem w Otwocku, który dostali rodzice, tylko spotęgował emocje :)

 

rodzice-emocje-fotograf-slubny-otwock.jpg

przygotowania-pan-mlody-warszawa.jpg

przygotowania-panna-mloda-fotograf-otwock.jpg

panna-mloda-lustro-fotograf-slubny-otwock.jpg

podwiązka-przygotowania-fotograf-slubny-warszawa.jpg

prezent-dla-rodzicow-fotograf-slubny-sesja-narzeczenska.jpg

 

Czas ruszać w drogę, mieliśmy się spotkać pod kościołem a scenariusz okazał się być inny i spotkaliśmy się na drodze, co dało nam okazję do zrobienia kilku zdjęć.

 

auto-slub-fotograf-warszawa-otwock.jpg

auto-slubu-fotograf-otwock.jpg

 

Pod kościołem w Karczewie było już klimatyczne, słoneczko dawało fajne miękkie światło zza drzew. Dziewczyny z byMandA zajęły się ostatnimi szczegółami - dywan, suknia Panny Młodej, kwiaty...

 

sliczna-panna-mloda-fotograf-otwock.jpg

slub-karczew-fotograf-otwock-mloda-para.jpg

 

15 minut przed udaliśmy się do zakrystii, podpisy Anety i Janka (świadków), ostatnie poprawki sukni :)  Przed mszą mam w zwyczaju przedstawić się Księdzu, który prowadzi mszę. Uważam, to za dobry zwyczaj i nie chodzi tu tylko o kulturę osobistą ale też o to, że ksiądz będzie wiedział, że ktoś może się plątać gdzieś tam pod nogami z aparatem - posiadam uprawnienia do fotografowania podczas uroczystości kościelnych innocent

 

 

slub-karczew-fotograf-slubny.jpg

slub-karczew-fotograf-slubny-otwock.jpg

 

No a ja znowu gadu gadu a tu dźwięk sygnaturki oznajmił początek mszy. Nie będę się rozpisywał, ślub był bardzo ładny! Wszystko przebiegło bardzo emocjonalnie, przysięgę młodzi wypowiadali świadomie, patrząc sobie głęboko w oczy, obrączki dotarły na czas ( ;) :D )

Podczas trwania mszy tuż po za kościołem trwały ostatnie przygotowania do uroczystego wyjścia z kościoła :) Płatki w dłoń! :) ahhhh wiecie, jak bardzo przezywam takie wyniosłe chwile :)

 

fotograf-slub-karczew.jpg

fotograf-slub-wawer-ambroziak.jpg

fotograf-slubny-wawer-falenica.jpg

slub-karczew-fotograf-slubny-ambroziak.JPG

fotograf-slub-jozefow-wawer.jpg

sypanie-kwiatow-fotograf-slub-karczew.jpg

emocje-slub-fotograf-slub-warszawa.jpg

 

Wracamy na ziemię... czas na życzenia, wbrew pozorom miejsce na ich składanie ma duże znaczenie. Zawsze staram się podpowiedzieć młodym gdzie, dobrze się ustawić aby było korzystnie dla wszystkich - czyli dobre światło, sceneria ale i pół cień (by Panna Młoda i Pan Młody nie musieli stać w słońcu i niepotrzebnie się pocić)

 

fotograf-otwock-slub-karczew.JPG

 

Wesele odbywało się w Lipowym Gościńcu w Otwocku Wielkim - miejsce bardzo urokliwe :) Plan punktów weselnych był rozpisany szczegółowo (byMandA ;) ) Udało się jednak lekko zmodyfikować jeden z punktów. Zawsze namawiam parę młodą do wykonania zdjęć z gośćmi, taki mini plener ślubny. Argumentuję to tym, że na weselu każdy bawi się na swój sposób, staram się zawsze wszystkich uwiecznić na zdjęciach a taka mini sesja ślubna daje piękne zdjęcia w dowolnej konfiguracji ( z rodzicami, dziadkami, przyjaciółkami itp..) i każdy kto chce, może sobie takie zdjęcie zrobić. Czasu mieliśmy bardzo mało (ok 20 minut) ale udało się w 22 minuty załatwić sprawę ;)

 

dekoracja-slub-fotograf-otwock.JPG

 plener-slubny-wesele-otwock.JPG

mini-plener-slubny-fotograf-otwock-ambroziak.JPG

 

Po mini sesji fotograficznej w plenerze goście czekali już na sali na pierwszy taniec (i na nowo - ahhhh, ojej... ale pięknie, cudownie! :) i znowu przy obróbce wzdychanie i ohh ahh :))

... taniec był po prostu MEGA! Bańki fruwające po sali (brawo dziewczyny byMandA), każdy przemyślany ruch, głębokie spojrzenia.... chwilo trwaj! :) No chwila będzie trwała bo wszystko udało mi się złapać na kartę pamięci w moim aparacie ;)

 

pierwszy-taniec-otwock-fotografia.jpg

 

Wesele było bardzo udane, tańce, hulanki i toasty trwały do 22:20 i wtedy przyszedł czas na zdjęcie grupowe. Warunki były nie za bardzo korzystne jeśli chodzi o wykonanie dobrych zdjęć ale godzina była nie przypadkowa , ponieważ goście mieli do dyspozycji zimne ognie :) Po zbiorowym zdjęciu zrobiliśmy jeszcze z Agatą i Pawłem kilka zdjęć pod nastrojowymi lampkami.

 

wesele-zimne-ognie-fotograf-slubny-otwock.JPG

pocalunek-para-mloda-noc-fotograf-otwock.jpg

wyjatkowe-zdjecie-portret-para-mloda-fotograf.jpg

 

Moja przygoda z przepiękną Agatą i przystojnym Pawłem  i ich wielkim dniem dobiegała powoli do końca. Do oczepin była jeszcze podana świnka i mega smaczny i oryginalny tort :)

Zmęczony ale z bananem na buzi wróciłem do domu. Zawsze na długo jeszcze przeżywam takie wydarzania a często leżąc w łóżku nie mogę długo zasnąć a jak zasypiam wstaje z samego rana (10sta po 13stej) i zrzucam materiał na dwa różne dyski no i koniecznie jedno zdjęcie do obróbki aby zaspokoić swoją ciekawość ;)

Na koniec napiszę, że mam jeszcze jedną nowość :) Obrobione zdjęcia na życzenie mogę wrzucić do galerii za hasłem, gdzie goście weselni będą mogli zamówić wybrane przez siebie odbitki prosto do swojego domu ;)

Agatko i Pawle :) Życzę Wam jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 

swinia-wesele-lipowy-otwock.JPG

 

wesele-otwock-pan-mlody.JPG

wesele-panna-mloda-druchny-otwock.JPG

tort-fotograf-wesele-jozefow-warszawa.jpg

 

para-mloda-fotograf-slub-otwock-pocalunek.jpg

dobry-fotograf-slubny-wesele-otwock.jpg

 

Tagi: fotograf ślubny, Warszawa, Otwock, Józefów, Falenica, Wawer, Karczew, Wilga, ślub, Wesele, Plener, Sesja plenerowa, Sesja Ślubna, Fotograf na ślub

 

  • tel. 603 059 550
  •  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.