Fotograf na Chrzest św. - Chrzciny w oczach fotografa

Fotograf na Chrzest poszukiwany, dobry fotograf na chrzest, dobry i tani fotograf na Chrzest, fotograf na chrzest nie za miliony... są to jedne z częstszych fraz, które są wyszukiwane w wyszukiwarce ze słowem - chrzest, fotograf. Jak ten dzień wygląda z mojego punktu widzenia? Jak pracuję podczas takich zleceń, co otrzymujecie po takiej sesji i dlaczego warto mieć niezapomnianą pamiątkę.z tego wydarzenia?

Bardzo ale to bardzo miłym uczuciem jest to, kiedy na Chrzest idę fotografować małego bobaska (albo bobaskę :) ), którą znam od brzuszka albo jeszcze dłużej ;) Widząc jak te cudowne dzieciaczki rosną i garną się do poznawania Świata jest czymś mega pozytywnym. Takie momenty, które dają ogromną dawkę endorfin sprawiają, że moja praca jest nieustającą pasją.

Dzień chrzcin, najlepiej jest rozpocząć już u Was w domu. Kilka zdjęć podczas przygotowań, z najbliższymi (rodzicami, chrzestnymi czy babciami) w domowej atmosferze. Te zdjęcia zawsze lądowały w fotoalbumie, który dla Was tworzyłem czy w wielu kopiach odbitek jako prezent, pamiątka. Przed samym obrządkiem Chrztu Św. jest jeszcze czas, aby porozmawiać o tym, jak przebiega taka Msza Św, kiedy patrzeć a kiedy nie patrzeć w obiektyw i co robić w nieoczekiwanych sytuacjach ;) Z taką wiedzą, zawsze łatwiej nam się będzie pracowało :)

Przed kościołem sugeruje być nie na ostatnią chwile, tak optymalnie to 20 minut przed mszą. Z reguły trzeba iść jeszcze na zakrystię podpisać dokumenty, ustalić ławkę, w której będziecie siedzieć itp. Mam też w zwyczaju iść z Wami i przedstawić się księdzu, który będzie odprawiał mszę. Niech wie, że ktoś tam może się plątać z aparatem ;) (Posiadam legitymację i ukończony kurs, który pozwala mi na fotografowanie podczas uroczystości kościelnych).

Istnieje możliwość wykonania zdjęć po mszy, w kościele lub przed kościołem (zdjęcie grupowe, portretowe itp) chyba, że zdecydowaliście się na to bym zrobił jeszcze zdjęcia podczas obiadu, kiedy jest już luźniejsza atmosfera i czas nas już tak nie goni ;) W przypadku ładnej pogody, znajdziemy fajne, zielone miejsce na pamiątkowe zdjęcia. Gdyby pogoda nie dopisywała, znajdziemy coś w środku ;)

Po wykonaniu reportażu, dostaniecie surowe zdjęcia do wyboru. Na usługę składa się wykonanie i późniejsza autorska obróbka zdjęć. To te dwa czynniki sprawiają, że zdjęcia które do Was trafiają są wyjątkowe, niepowtarzalne. To oddzielny temat, temat rzeka. Obróbka jest czymś nieodłącznym. Stawiając sobie za cel, robienie wyjątkowych, jedynych, przyciągających wzrok zdjęć nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że jakieś zdjęcie przechodzi obok, bez mojego dotknięcia, rzeźbienia, korekty. Zdjęcia, które trafiają do mnie na mój "stół artysty" - komputer, to pół produkt, to szkic, początek materiału pod rzeźbę. Dzięki temu możecie być pewni, że to co otrzymacie już jako finalny produkt będzie wyjątkowe i stworzone nie tylko dobrym sprzętem, aparatem ale i dobrym okiem, sprawną ręką i wyczuciem stylu. Tego, żaden aparat sam nie wykona.

Już po całym "zamieszaniu" z uroczystością Chrztu, kiedy zdjęcia są już zrobione, namawiam Was zawsze do zamówienia u mnie pamiątek w formie drukowanej. Czasami są to zwykłe odbitki (choć nie takie zwykłe, bo drukowane na profesjonalnym papierze i sprzęcie), mini albumów na 3 zdjęcia (rozkładane) jako pamiątka dla najbliższych czy przepięknych ręcznie robionych,  fotoalbumów (20x20) z grawerem w eco skórze. Jak podkreślałem, chcę aby wszystko co tworzę, było jak najtrwalsze i jak najpiękniejsze. Aby, spoglądanie na nie budziło emocje tuż po wydarzeniu jak i po kilku latach. Oferuję to co sam chciałbym otrzymać.

Zdaję sobie sprawę, że termin na Chrzest jest uzależniony od wielu rzeczy, ale jeśli to możliwe pytajcie o termin i rezerwujcie go jak najwcześniej. Wiele niedziel jest już zajętych dużo wcześniej. Gwarancją (rezerwacją) terminu jest wpłata zaliczki. Istnieje również możliwość wykonania sesji zdjęciowej z chrzcin, w plenerze już po samej uroczystości. Jest to również fajny sposób na uwiecznienie tego czasu, w parku, nad Świdrem.. gdziekolwiek :) Luźna atmosfera i brak presji czasu sprzyja wykonaniu fajnych, ciepłych.. rodzinnych zdjęć.

Do zobaczenia ! :)

chrzest-fotograf-otwock-wawer-falenica-warszawa-reportaz-chrztu.jpg

 fotograf-chrzciny-warszawa-wawer-otwock-jozefow.jpg

 fotograf-chrzciny-jozefow-warszawa-wawer-falenica-michalin.jpg

fotograf-chrzest-ambroziak-fotografia-otwock.jpg

fotograf-chrzest-celestynow-wawer-otwock-jozefow.jpg

fotograf-chrzest-karczew-otwock-warszawa.jpg

 chrzest-fotograf-chrzciny-otwock-celestynow-wawer.jpg

fotograf-chrzest-karczew-warszawa-otwock-jozefow-wawer.jpg

fotograf-chrzest-warszawa-jozefow-otwock-karczew.jpg

 

 

 

tagi: fotograf chrzest, chrzciny, fotografia reportażowa, fotograf rodzinny, fotograf Otwock, fotograf Józefów, fotograf Wawer, fotograf Warszawa, fotograf Karczew

 

 

 

  • tel. 603 059 550
  •  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.