Czy filmy, które wzruszają mogą zmieniać Świat?

Chyba każdy z nas ma takie w życiu takie chwile, kiedy zobaczy na ulicy billboard z reklamą kampanii społecznej, spot w telewizji poruszający konkretny jakiś problem. Z pewnością każdy reaguje bardziej lub mniej na temat, który jest mu bliski ale zgodzicie się ze mną, że większość z nas nosi w sobie jakiś ślad, pozostawiony przez właśnie jakiś przekaz medialny. To właśnie ten malutki ślad może kiedyś zadecydować o podjętych decyzjach, o niesieniu dobra, chęci pomocy nie tylko materialnej ale i duchowej czy fizycznej..

Kiedy dowiedzieliśmy się, że nasza córka wygrała casting na główną rolę w krótkim filmie: "Opowieść Wigilijna - Lepiej jest dawać niż brać" byliśmy ogromnie szczęśliwi. Jak to mówią.. artysta artystę zrozumie ;) Można się wykazać i wylać tony tłumionej w sobie energii :) A co jeśli okazuje się, że na planie są sami artyści...  artysta artyście nie równy.. każdy wyjątkowy i inny... tacy jesteśmy jako ludzie. To jest piękne.. jesteśmy inni (jakkolwiek dziwacznie to brzmi .. inni=wyjątkowi). Zobaczcie.. w większości spraw to my decydujemy o sobie (wiem wiem....przepisów nie przeskoczymy, tak... ktoś może nam odmówić czegoś... ale nie to mam na myśli... mam na myśli swoje życie, swoje decyzje i priorytety!!).... gadam jak jakiś zgredek.. zostańcie :) Już przechodzę do rzeczy ;)

Wszystko działo się w Otwocku, ale mogło wydarzyć się gdzie indziej, mogło wydarzyć się inaczej ale przeważnie chodzi o to aby coś przekazać, coś co siedzi w głowie, coś co sprawi, że inaczej spojrzymy na naszych sąsiadów, dzieci koleżanek i kolegów, kogoś kto żyje i mieszka blisko nas.

Cały plan miał w głowie cudowny człowiek - Daniel Rusin (Reżyser Życia), cały czas podkreślał... to nasz projekt, tworzymy go razem, gramy z serca :) Zaczęliśmy w galerii przy ul. Karczewskiej. Grające w filmiku dzieciaki były w dobrych rękach - Iza i Ada z Alternatywnej sztuki wyrazu. Czego Alternatywnej? No wyrazu... sztuki :) To nie tylko szkoła tańca ale i zajęcia teatralne, wygibasy, akrobatyki i inne takie :) Ale to nie do ogarnięcia tutaj.. trzeba przyjść i to poczuć :) Kiedy już wyszło, że jedne z trudniejszych scen, dzieciaki odegrały  na medal i to ze sporym zapasem czasowym, przyszła czas na nakręcenie jednej scenki w mieszkaniu + wyprowadzanie pieska :)

Kolejny dzień... smog rano zaczął ustępować, cisza zapowiadała emocjonalny (i emocjonujący) dzień.. Gabi widać było, że była lekko stremowana.. dziś miała zagrać u boku wspaniałego aktora - Jerzego Łapińskiego. 10 lat to już nie byle jaki wiek :) Obawa przed krytyką jest czymś naturalnym... Dzieciaki zaczynają pomalutku dostrzegać problemy koleżeńskie, dzieci się uwrażliwiają, wyrabiają pewne poglądy i dlatego jest to bardzo ważny okres w życiu.. Grunt to umieć się z zmierzyć z problemami, mieć kogoś u boku kto wytłumaczy, i robić swoje najlepiej jak się da. Spotkanie z Panem Jerzym było czymś wyjątkowym, ja widziałem w nim swojego dziadka..

Słuchajcie, naprawdę już nie będę się rozpisywał.. Wiele działo się przez ostatnich kilka dni, ogrom pracy wielu osób...  Zobaczcie te kilka zdjęć zza kamery.. Życzę Wam wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt. Niech Świat dookoła nas będzie lepszy, nie bądźmy obojętni na potrzeby innych i nie wstydźmy się pomagać... nawet jeśli dla nas może wydawać się to błahostką, dla innych może być czymś ogromnym i przede wszystkim dającym wiarę, nadzieje na lepsze jutro!

Pierwsze dwa zdjęcia zrobione przez Gabrysię ;)

 

alternatywna-sztuka-wyrazu-piotr-ambroziak.JPG

piotr-ambroziak-daniel-rusin.JPG

 fotograf-otwock-lepiej-jest-dawac-niz-brac.jpg

gabriela-ambroziak-jerzy-lapinski.JPG

IMG_3662 kopia.jpg

IMG_3682 kopia.JPG

IMG_3771 kopia.JPG

backstage-otwock-piotr-ambroziak.JPG

IMG_3898 kopia.JPG

IMG_3892 kopia.JPG

IMG_3912 kopia.JPG

IMG_3924 kopia.JPG

IMG_3929 kopia.JPG

IMG_3987 kopia.JPG

IMG_4003 kopia.JPG

IMG_4007 kopia.JPG

IMG_3953 kopia.JPG

Otwock-fotograf-film.JPG

IMG_4019 kopia.JPG

IMG_4025 kopia.jpg

piotr-ambroziak-backstage-fotografia-reklamowa.JPG

piotr-ambroziak-fotograf-otwock.JPG

Piotr-Ambroziak-Fotograf-rezyser-zycia.JPG

piotr-ambroziak-fotografia-gabriela-ambroziak.jpg

 

tagi: fotograf Otwock, Warszawa, Józefów, fotografia reklamowa, Reżyser Życia, Daniel Rusin, Piotr Ambroziak, film świąteczny, lepiej jest dawać niż brać, Opowieść Wigilijna, wzruszający film, produkcja, fotografia

 

  • tel. 603 059 550
  •  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.