Renowacja - retusz starych fotografii

W dzisiejszych czasach, kiedy mamy możliwość zrobienia zdjęć odkurzaczem, który notabene sam sprząta w domu, pojęcie fotografii i wiele rzeczy z tym słowem związanych nabrało nowego znaczenia. Możemy się temu postępowi przyglądać lub podążać razem z nowościami i tym co jest akurat modne. Jedno jest pewne, nowe technologie pozwalają przedłużyć życie i niezastąpione wspomnienia zdjęciom i tym młodym dziadziusiom czy babciom ze zdjęć, dzieciństwu na wsi czy ważnym wydarzeniom z dalekiej przeszłości w naszych rodzinach..

 Uwielbiam fotografować i uwieczniać dla Was ważne momenty. Ale i ogromną radość sprawia mi renowacja i retusz starych fotografii.. Czasem nie trzeba nic wiedzieć o danym zdjęciu.. kiedy fotografia, aparat i robienie zdjęć był swego rodzaju luksusem ;) Szanowało się każe naciśnięcie spustu migawki w aparacie, wyczekiwało się i nie było słychać..... pokaż, jak wyszedłem? .. jeszcze raz z rąsi :) .. słyszało się raczej, ciekawe czy wyjdą, uważaj aby nie prześwietlić filmu lub kiedy na kliszy 36 zdjęć jak udało się zrobić 38 to była mega radość z dwóch dodatkowych zdjęć :)

Można iść do przodu ale nie tracąc tego co ważne, wspomnień, bliskich na zdjęciach, kawałka Waszej historii... Dzisiejsza technika retuszu, wydrukowania zdjęć na nowo i zapisania ich na cyfrowym nośniku pozwala faktycznie przetrwać wieczność, jeśli już Wasze stare zdjęcia przetrwały tyle czasu. Mogę też powiedzieć, że większość zdjęć które retuszuje trafia potem na prezenty... są łzy, nie często wielkie zdziwienie - jak to? przecież te zdjęcie było malutkie i podarte czy zalane.. To dla mnie mega fajne uczucie a już nie chce myśleć co czują osoby związane emocjonalnie z takim zdjęciem :)

Jeśli macie w swoich zbiorach takie zdjęcia, które chcecie odświeżyć, może wydrukować w troszkę większym formacie i komuś podarować zapraszam do kontaktu :) Zdjęcia zeskanuję i zrobię z nimi co trzeba aby znowu wyglądały jak nowe, nie tracąc klimatu który dominuje w starych fotografiach.

 

odnawianie-retusz-starych-zdjec-otwock-warszawa.JPG

odnawianie-starych-zdjec-retusz-warszawa-otwock.JPG

renowacja-retusz-odnawianie-stare-fotografie-zdjecia-otwock.JPG

retusz-renowacja-odnawianie-stare-zdjecia-warszawa-otwock-wydruki.JPG

stare-zdjecia-retusz-renowacja-otwock-warszawa-fotograf.jpg

 

tagi: retusz zdjęć, renowacja, odnawianie, stare zdjęcia, fotografie, otwock, warszawa, wydruk, józefów, fotograf, Piotr Ambroziak, obróbka, postprodukcja

  • tel. 603 059 550
  •  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.